Akademia Zimowa BodyConstitution

2015-02-08 12:002015-03-20 16:00

PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu

Zamknięte warsztaty i pokazy pracy dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filii we Wrocławiu i Wydziału Teatralnego Oslo National Academy of the Arts w Norwegii
Prowadzący: Joris Camelin, Sankar Lal Sivasankaran Nair ze Studia Kalari, Przemysław Błaszczak i Jakub Gontarski ze Studia Dwóch Ścieżek oraz aktorzy Jubilo

Akademia Zimowa BodyConstitution 2015

Przemysław Błaszczak

jest aktorem, od 1995 roku związanym z Instytutem Grotowskiego. W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala (udział w spektaklu Pieśń kozła – dytyramb). W latach 2002–2003 przygotował własny monodram Ecce Homo. Od 2004 roku jest aktorem Teatru ZAR. Uczestniczył w projekcie „Ewangelie dzieciństwa”. Występuje w dwóch częściach tryptyku Ewangelie dzieciństwa oraz w nowym spektaklu Teatru ZAR, Armine, Sister.

Jakub Gontarski

Jakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Zainicjował program „Struna Ciała”, w której kierunkami pracy są ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walk na ścieżce wojownika-perfomera. Podróżuje do Brazylii, aby czerpać żywą inspirację, dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył spektakle Animan – I am thatDom Wariatów i wiele innych. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo.

Sankar Lal Sivasankarain Nair

jest nauczycielem kalarippajattu i dyplomowanym masażystą ajurwedyjskim. Pochodzi z Thiruvananthapuram (Kerala, Indie). Trenuje południowy styl kalarippajattu od 1990 roku. Do jego mistrzów należeli: Tirupuram C. Madhavan, Jayachandran Nair oraz Thankappan Assan i Ajith Kumar, a obecnie Raja Gopalan Assan. W latach 2005–2008 współpracował z indyjską grupą teatralną Milón Méla, współprowadził liczne warsztaty i występował na festiwalach w Indiach i Europie. Od 2008 roku mieszka we Wrocławiu.

Fot. Tobiasz Papuczys