Seminarium↗2014

13 kwietnia {niedziela}

9:00
Sala Teatru ZAR, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Aikido

Trening prowadzony przez Piotra Masztalerza w asyście Przemysława Błaszczaka

 

Kontakt i zgłoszenia
Kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 7 kwietnia 2014 na adres Izabeli Młynarz: iza@grotowski-institute.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń.
Trening w językach polskim i angielskim

Treningi są jednodniowe. Koszt jednego treningu: 25 zł

Aikido

Aikido to tradycyjna japońska sztuka walki. Wywodzi się z szermierki i technik walki wręcz jujutsu. Składa się głównie z rzutów, dźwigni i unieruchomień, ważnym elementem jest także nauka przewrotów i padów. Podczas treningu używa się także broni: mieczy, kijów i noży. W walce wykorzystuje się energię przeciwnika, aby zmienić jej kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. To dyscyplina, w której nie uprawia się współzawodnictwa, trening jest celem samym w sobie. Aikido daje możliwości rozwoju każdemu – bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy stan zdrowia.

Przemysław Błaszczak

jest aktorem, od 1995 roku związanym z Instytutem Grotowskiego. W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala (udział w spektaklu Pieśń kozła – dytyramb). W latach 2002–2003 przygotował własny monodram Ecce Homo. Od 2004 roku jest aktorem Teatru ZAR. Uczestniczył w projekcie „Ewangelie dzieciństwa”. Występuje w dwóch częściach tryptyku Ewangelie dzieciństwa oraz w nowym spektaklu Teatru ZAR, Armine, Sister.

Piotr Masztalerz

Uprawia japońską sztukę walki aikido. Uzyskał stopień mistrzowski 5 dan i tytuł shidoin. Trening rozpoczął w 1988 roku pod okiem Daniela Brunnera Shihana (6 dan). W latach 1999–2000 ćwiczył u Kanetsuka Shihana w Londynie. Był uczniem (uchideshi) Gabriela Valibousego Shihana (Francja, 2001), Juby Noura Shihan (USA, 2007) oraz Kazuo Chiba Shihana (USA). Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Wrocławskim (2003–2004), obecnie uczy na Politechnice Wrocławskiej (od 2003 roku). Prowadzi treningi i szkolenia w Polsce i za granicą. Jest szefem Rady Technicznej Birankai Polska.