Seminarium↗2014

11 kwietnia {piątek}

9:00
Sala Prób, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Capoeira

Trening prowadzony przez Mistrza Marinaldo Martinsa Pereirę w asyście Jakuba Gontarskiego


Kontakt i zgłoszenia
Kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 7 kwietnia 2014 na adres Izabeli Młynarz: iza@grotowski-institute.art.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń.
Trening w językach polskim i angielskim

Treningi są jednodniowe. Koszt jednego treningu: 25 zł

Capoeira

Capoeira to afro-brazylijska sztuka walki łącząca elementy tańca, akrobatyki i śpiewu. Trening rozpocznie intensywna rozgrzewka całego ciała zawierająca podstawowe elementy capoeiry –  zarówno capoeiry regional i angola, jak i capoeiry contemporanea (capoeiry współczesnej).

Marinaldo Martins Pereira

(znany jakoMistrz Marinaldo) pochodzi z Porto Seguro (Bahía) w Brazylii. W 1977 roku rozpoczął naukę capoeiry u Mistrza Waltera. W Salvador de Bahía, trenując u Mistrza Ferro Velha, uzyskał formaturę (stopień nauczycieli capoeiry). Założył grupę Capoeira Esporao w Eunapolis, uprawiającą technikę łączącą elementy dwóch tradycyjnych nurtów capoeiry: angola i regional. W 1994 roku oficjalnie otrzymał biały sznur (corda branca) i tytuł mistrza (Mestre). Od roku 1988 roku regularnie odwiedza Europę, prowadzi kursy i pokazy capoeiry, m.in.

Jakub Gontarski

Jakub Gontarski jest absolwentem Wrocławskiej Szkoły Kaskaderów Filmowych 13. Zainicjował program „Struna Ciała”, w której kierunkami pracy są ekspresja, obecność, dramaturgia, kreatywność w sztukach walk na ścieżce wojownika-perfomera. Podróżuje do Brazylii, aby czerpać żywą inspirację, dokumentować wyprawy i brać czynny udział w rytuałach candomblé. Współtworzył spektakle Animan – I am thatDom Wariatów i wiele innych. Improwizuje ruchowo na scenie z muzyką na żywo.