Seminarium ↗2016

8 kwietnia {piątek}

9:0013:00
Sala Prób, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

Somaestetyka w praktyce

Warsztaty prowadzone przez Richarda Shustermana

8–10 kwietnia 2016 {piątek–niedziela} 9:30–12:30

Studio Na Grobli, Sala Prób

W języku angielskim

Kontakt i zgłoszenia
Wypełnioną kartę zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 marca 2016 roku na adres Justyny Rodzińskiej-Nair: justyna@grotowski-institute.art.pl, wpisując w temacie wiadomości „Warsztaty BodyConstitution” z dopiskiem tytułu wybranych warsztatów. Liczba miejsc ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Koszt: 250 PLN

Somaestetyka w praktyce

Warsztaty będą teoretycznym i praktycznym wprowadzeniem do somaestetyki. Teoria będzie powiązana z ćwiczeniami praktycznymi, mającymi na celu zwiększenie świadomości ciała i wrażliwości somatycznej w obszarach percepcji i ruchu. Ćwiczenia polegać będą na powolnych, delikatnych ruchach, co umożliwi maksymalizację świadomości i kontroli ruchu. Zajmiemy się m.in. skanowaniem ciała – wyjaśnione zostaną zasady jego działania, a także zasady umożliwiające osiągnięcie większej efektywności, swobody i przyjemności ruchu.

Richard Shusterman

Richard Shusterman pracuje w Dorothy F. Schmidt Eminent Scholar in the Humanities oraz jako dyrektor Center for Body, Mind, and Culture na Uniwersytecie Atlantydzkim Stanu Floryda. Jest filozofem i inicjatorem somaestetyki – uzyskał tytuły licencjata i magistra na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz tytuł doktora na Uniwersytecie Oksfordzkim.