Starożytna keralska tradycja sztuki walki i kultury fizycznej

Północny styl kalarippajattu, mający korzenie w północnym Malabarze w Kerali w Indiach, był samodyscyplinującym systemem treningu ciała i umysłu dla młodych ludzi, który został włączony do edukacji młodzieży między IX a XII wiekiem n.e. Kalari, duchowa przestrzeń, gdzie kalarippajattu było praktykowane, grało w tamtych czasach ważną rolę w każdej wiosce. Codzienna praktyka w kalari przyczyniała się do zdrowego rozwoju ciała i umysłu praktykującego, bardziej zaawansowane praktyki tradycji zaś przygotowywały adeptów do osiągnięcia wysokiego stopnia biegłości w posługiwaniu się dobrze wytrenowanym ciałem i umysłem jako podstawowym narzędziem we władaniu orężem i do tego, by zostać wojownikiem w praktyce wojennej na zaawansowanym poziomie treningu kalarippajattu.

Pokaz pracy skoncentrowany będzie na trzech komponentach kalarippajattu: meithari – ćwiczeniach przygotowawczych ciała, w tym krokach i sekwencjach ruchowych (meipayat), kolthari – systemie treningu z bronią drewnianą, oraz ankathari – systemie treningu z bronią metalową.

Pokaz łączy praktyczną demonstrację sekwencji określonych technik, ilustrujących zasady praktyki, z teoretycznymi informacjami i opisowymi komentarzami.